Gniewino – szlaki piesze i rowerowe

Gniewino to dobre miejsce zarówno na relaks, jak i aktywny wypoczynek w otoczeniu przyrody. Nic więc dziwnego, że przyjeżdżający tu turyści otrzymują nie tylko to co w kaszubskich terenach najatrakcyjniejsze, ale i specjalnie przygotowane szlaki piesze i rowerowe, promujące trend dbania o swoje zdrowie poprzez ruch na świeżym powietrzu. Wystarczą wygodne buty, odpowiedni sprzęt w postaci roweru lub kijków do Nordic Walkingu i już można poddać się nurtowi przepięknej przygody w otoczeniu niepowtarzalnych krajobrazów. Szlaki i ścieżki stoją tu otworem przed każdym!

Leśna Ścieżka Ekologiczna

Opcja ta jest idealną propozycją dla miłośników spacerów po lasach oraz wszelkich form wypoczynku uwzględniających otoczenie natury. Jest to nowo powstały szlak spacerowy znajdujący się w sąsiedztwie luksusowego Centrum Sportowo Rekreacyjnego. Hotel Mistral, bo o nim tu mowa, może być Państwu znany przede wszystkim z obsługi noclegowej reprezentacji Hiszpanii w piłce nożnej podczas EURO 2012. Rysą na tym dumnym obliczu obiektu wypoczynkowego może być jedynie podejrzenie zatrucia pokarmowego wywołanego u uczniów pobliskiej szkoły. Na szczęście sprawę szybko wyjaśniono, a Hotel Mistral został wykluczony z grona odpowiedzialnych za to niefortunne niedopatrzenie (decyzją Krajowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego). Wracając jednak do Leśnej Ścieżki ekologicznej można się dowiedzieć, że:
– jest to szlak przyjazny osobom w każdym wieku, w tym i rodzinom z dziećmi,
– znajdują się na niej 22 tablice edukacyjne oraz ławeczki umożliwiające wypoczynek,
– na początku ścieżki znajduje się mapa, jasno pokazująca jej przebieg,
– jednym z jej punktów na trasie jest miejsce z 8 ławeczkami i mównicą, które swobodnie można wykorzystać do zajęć edukacyjnych dla najmłodszych.

Turystyczny Szlak Północnych Kaszub

Przez gminę Gniewino przebiega także o wiele bardziej wymagająca trasa turystyczna dla pieszych i rowerów, czyli Turystyczny Szlak Północnych Kaszub. Inwestycja ta to aż 135 km ścieżki rowerowej. Rekomendowany czas na pokonanie tego wyzwania na rowerze to 12-14 godzin, co można podzielić na dwa dni aktywnego wypoczynku. Nawierzchnia w większości jest tu mieszana, więc najlepiej sprawdzają się na niej – w opinii naszej oraz turystów – rowery trekingowe oraz górskie. Odcinek przebiegający przez naszą gminą ma w tym wypadku ok. 10 km.

Pasaż spacerowy Gniewino-Kaszubskie Oko

Inicjatywa ta łączy w sobie dwa szlaki. Jeden przeznaczony został na potrzeby biegających, spacerujących oraz entuzjastów Nordic Walkingu, drugi natomiast zamieniono w szlak rowerowy. Początkiem wycieczki może ty być zarówno Kompleks Kaszubskie Oko, jak i Centrum Sportowe Gniewino. Na obu końcach tej drogi na turystów czekają odpowiednie warunki do odpoczynku oraz zaplecze gastronomiczne, umożliwiające posilenie się po trudach tejże trasy liczącej sobie ok. 3,4 km.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz