Dni Kultury Gminy Gniewino – kompendium wiedzy

Promocja kultury regionalnej to dla wielu gmin okazja, aby choć przez chwilę pokazać się szerszemu gronu odbiorców. Choć zazwyczaj w tego typu wydarzeniach bierze udział lokalna społeczność, to wielu z turystów planuje swój urlop, np. na Kaszubach, uwzględniając aktualny kalendarz kulturalny. Formuła tego typu okazji regionalnych jest niezwykle prosta. Biorąc za przykład Dni Kultury Gminy Gniewino możemy się dowiedzieć, że swój udział w organizacji mają tu zazwyczaj Centrum Kultury i lokalni partnerzy lub sponsorzy. Jak więc nasza gmina chwali się swoim dorobkiem i pokazuje wyjątkowość naszego regionu? Oczywiście poprzez różnorodne wydarzenia, które rozplanowane są na przestrzeni całego, pierwszego tygodnia grudnia.

Organizatorzy zawsze dokładają tu wszelkich starań, by coroczny program zabaw i rozrywek był jak najbardziej różnorodny, tak jak różnorodna jest tradycja naszego regionu. Lokalna społeczność oraz zainteresowani Dniami Kultury Gminy Gniewino turyści mogą więc skorzystać z takich atrakcji, jak:
– przegląd lokalnych grup teatralnych,
– występy regionalnych zespołów tanecznych,
– konkurs talentów wraz z nagrodami,
– kiermasz mikołajkowy,
– poczęstunek regionalny przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Gniewino,
– wystawy sztuk plastycznych.

Warto dodać, że impreza ta jest cykliczna i gości w tradycji gminy Gniewino już od wielu lat, dlatego z każdym kolejnym rokiem jej oferta jest coraz bogatsza. Poza tym goście otrzymują tu przekrojowy obraz artystyczny, co gwarantuje, że osoby w każdym wieku znajdą w tym czasie coś, co je zainteresuje.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz